Від Полтавщини участь взяли заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко та регіональна координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Ющенко.
«З нашої останньої зустрічі минуло пів року: непрості для всіх, як і для всієї країни. Але я впевнена, все-таки вони були зігріті думкою, що робимо важливу справу – підтримуємо стійкість цілої країни», – зазначила Олена Зеленська.
За цей час консультанти «Ти як?» у громадах зосередилися на створенні локальних екосистем ментального здоров’я, зокрема путівників (маршрутів) послуг із ментального здоров’я, де зібрана інформація про всіх, хто надає такі послуги на рівні громад.
«Громади пройшли шлях заземлення й мережування, що охоплював картування послуг, створення реєстру надавачів, опитування користувачів послуг, промоцію теми ментального здоров'я, активацію координаційних центрів підтримки цивільного населення як міжвідомчого майданчика та створення реєстру тренерів», – наголосила керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксана Збітнєва.
Робоча зустріч була сфокусована саме на обговоренні відкриттів, викликів та рішень, які виявили регіональні команди «Ти як?».
«Реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Полтавській області демонструє успішні результати. Завдяки ефективній координації, підтримці місцевих громад і залученню фахівців, ми впроваджуємо сьогодні важливі ініціативи, які сприяють якісній фаховій підтримці ментального здоров’я наших мешканців у такі складні часи, – розповів заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко. – Робоча зустріч стала ще одним кроком до вдосконалення цієї системи. Обмін досвідом, обговорення викликів, напрацювань та подальших шляхів розвитку дозволяє нам ще ефективніше впроваджувати зміни, адаптовані до потреб регіону. Ініціатива першої леді Олени Зеленської дає можливість не лише говорити про ментальне здоров’я, а й реально змінювати підходи до його збереження та зміцнення. Важливо, що ця робота триває, і ми спільно формуємо середовище, де кожен зможе отримати необхідну допомогу та підтримку».
Серед поширених проблем у невеликих громадах – те, що люди не звертаються по допомогу, бо хвилюються через збереження анонімності. Для її розв'язання до локального путівника додали надавачів послуг з інших громад, а також телефони гарячих ліній.
Так, в одній із громад рішенням стало відкриття окремого входу, щоб кожен охочий міг потрапити до кабінету психолога конфіденційно.
«Мені важливо було почути про кожен із викликів, і особливо відповіді на них. «Ти як?» не ставить за мету «змусити всіх ходити до психолога», справжня мета – створити для всіх можливість підтримки: доступної, безкоштовної, близької, зручної, зрозумілої», – підсумувала перша леді.
Довідка. Всеукраїнська програма ментального здоров’я, яку ініціювала Олена Зеленська, впроваджується за експертної підтримки ВООЗ.
#тияк
Загальне Фото (12)
Полтавщина
Учасники (37)
Ляльки (4)
Підпишіться, щоб отримувати листи.