19 грудня 2024, 09:53
«Мала академія наук України – це унікальна освітня система, а також платформа для можливостей та зростання дітей. Полтавське відділення МАН допомагає обдарованій та творчій молоді з громад області глибинно пізнавати улюблені науки, займатися дослідницькою роботою, а також підтримує креативні ідеї молодого покоління. Зауважу, що цей рік видався дуже плідним для МАНівців Полтавщини. Про їхні здобутки й досягнення ми неодноразово інформували спільноту, – зауважив Антон Чубенко. – Нині МАНівська родина готується до проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2024-2025. Тривають засідання оргкомітетів. Акцентуємо увагу на важливих питаннях. Робимо все можливе, щоб якомога більше дітей Полтавщини долучилися до цікавої й такої необхідної дослідницької роботи. На рівні області працюємо над розробкою стратегії проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у 2024-2025 роках таким чином, щоб вона була результативною та плідною. Активно долучаємо до цього процесу освітян».
Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України передбачає підготовку і захист дослідницьких проєктів у 12 наукових відділеннях, які загалом нараховують 70 наукових секцій.
Минулого року у ІІ етапі конкурсу МАН Полтавщини було представлено 549 дослідницьких проєктів.
На 3 етап Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН було подано 65 проєктів (3 золотих медалей, 15 – срібних, 13 – бронзових). Цього року Полтавщина має 12 Президентських стипендіатів.
Окрім того, двоє освітян із Полтавщини стали лауреатами премії Верховної Ради України. Серед них і завідувачка методичного відділу Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді Наталія Салюк. Вона 18 років працює з талановитою молоддю у Полтавській обласній МАН. Наталія Салюк детально зупинилася на формуванні дослідницьких компетентностей юних науковців, а також сучасних освітніх трендах у природничому науковому профілях.
Також учасники семінару обговорили аспекти науково-дослідницьких проєктів із історії та предметів фізико-математичного та технічного, гуманітарного профілів.
Також учасники заходу відвідали Козельщинський ліцей. Для них презентували дослідницько-експериментальний майданчик «Наукові майстерки для обдарованої учнівської молоді Козельщини» – виставку досягнень обдарованих школярів ліцею.
Підпишіться, щоб отримувати листи.