08 листопада 2024, 16:47
До участі в ньому долучилися заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Олександр Отич, голова Консультативної ради Іван Петренко, секретар ради Лілія Токарєва, члени консультативної ради, а також інструктори з психологічного відновлення, реабілітологи, кризові консультанти.
На початку наради Почесними грамотами Полтавської ОВА за вагомий внесок у забезпечення на регіональному рівні політики у сфері державотворення нагороджені Іван Петренко, голова Полтавської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Олександр Расько, представник ради родин загиблих при Міністерстві у справах ветеранів України від Полтавської області Віктор Лебедєв. Також грамотами Ради Національної Безпеки і оборони України нагороджені Олександр Левчук, Валерій Кулага.
«Питання ветеранів, родин загиблих, полонених ставлять перед нами вагомі завдання. Наші військові мають бути впевнені, що їхня праця буде гідно оцінена державою і людьми», – зауважив Іван Петренко.
Голова Консультативної ради проаналізував пільгове забезпечення ветеранів сьогодні. Зокрема зупинився на найбільш вразливих моментах і тих, де виникають юридичні колізії.
«Сьогодні на порядку денному низка питань, що стосуються ветеранської політики. Всі вони актуальні й напрочуд важливі, – зауважив Олександр Отич. – Нині ветерани повертаються у суспільство, а завдання суспільства – допомогти їм у адаптації».
Про психосоціальну реабілітацію ветеранів війни в громадах Полтавської області, а також досвід та специфіку реалізації програми психологічної підтримки для ветеранів війни, їхніх родин та осіб, які постраждали від війни в громадах Полтавської області, розповів кризовий консультант, фахівець програм соціальної адаптації, консультант з хімічної залежності, голова ГО «Підтримка нації» Дмитро Чикуров.
Презентував на загал Платформу психологічної допомоги «План Б», роботу фахових психологів у межах її діяльності, а також надання затребуваного виду послуг у громадах. Зокрема успішними кейсами вже скористалися у Козельщинській, Ланнівській, Терешківській, Великорублівській громадах.
Порушили питання психосоціальної реабілітації ветеранів, членів їх родин, членів сімей загиблих (померлих) і зниклих безвісти захисників та захисниць України. Про досвід Центру ветеранського розвитку Полтавського державного медичного університету розповів його керівник Дмитро Бойко. Зокрема презентував тематичний проєкт «Здоров’я в умовах стресу», розповів про організацію тематичних семінарів та просвітницької роботи з метою психосоціальної реабілітації.
Окрім того, члени Консультативної ради проаналізували стан розвитку адаптивних видів спорту як одного із видів реабілітації.
Із вищевказаних питань напрацювали низку пропозицій до реалізації на рівні області.
Підпишіться, щоб отримувати листи.