На державному рівні впроваджуються електронні реєстри, пов’язані в єдину систему – Єдиний державний реєстр адрес та Єдиний державний реєстр будівель і споруд. Вони є базовими публічними електронними реєстрами у складі Єдиного державного електронного реєстру будівельної діяльності.
Від ефективності запровадження ЄДРА залежить:
- отримання громадянами державних послуг (у тому числі реєстрація місця проживання);
- оформлення соціальних виплат (пенсійні виплати, нарахування субсидій);
- ефективність адміністрування податків на нерухоме майно;
- реалізація програм будівництва та відновлення будівель, проєктів інфраструктури (надання містобудівних умов і обмежень, будівельних паспортів, реєстрація початку та завершення будівництва);
- планування містобудування та розвитку житлового фонду;
- реалізація права на голосування в процесі виборів.
Верифікація 100% об’єктів вуличної мережі (вулиць, провулків, бульварів, тощо) населених пунктів громад має бути завершена до 31 грудня 2024 року. З 1 січня 2025 розпочнеться об’єктна верифікація будівель і споруд.
Полтавщина у рейтингу областей по підключенню до реєстрів посідає третє місце. Представники 52 тергромад області пройшли навчання та отримали сертифікати, 46 з них зареєстровані в prod-версії ЄДРА, що складає 77%.
На сьогодні ще 8 громад не завершили навчання: Заводська, Коломацька, Комишнянська, Михайлівська, Новоселівська, Пирятинська, Терешківська і Чутівська.
Не розпочали верифікацію вулиць 14 громад області: Білоцерківська, Великорублівська, Гадяцька, Глобинська, Краснолуцька, Лютенська, Опішнянська, Петрівсько-Роменська, Пришибська, Сенчанська, Хорольська, Шишацька та Щербанівська територіальні громади.
Підпишіться, щоб отримувати листи.