06 серпня 2024, 15:13
Засідання відбулося під головуванням начальника Полтавської ОВА Філіпа Проніна. Він окреслив ключові питання, які нині потребують обговорення та вирішення.
«Насамперед – підготовка Полтавщини до опалювального сезону. Підходимо до цього процесу ґрунтовно та системно. Почали з енергоаудиту. Пропрацьовуємо можливості залучення альтернативних джерел живлення та розподіленої генерації», – зауважив Філіп Пронін.
Перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук повідомив, що рівень підготовки до осінньо-зимового періоду 2024/2025 років в області становить 60%.
«На об’єктах енергорозподільчого підприємства підготовлені резервні джерела живлення електричної енергії на випадок аварійних відключень. Для підвищення стійкості об’єднаної енергетичної системи опрацьовано потребу в об’єктах розподіленої генерації на теплопостачальних підприємствах. Полтавська область потребує 9 когенераційних установок різної потужності. Чотири вже отримано і буде встановлено до кінця 2024 року», – розповів Богдан Корольчук.
Учасники порушили питання погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання. Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач розповів про напрацювання механізму відшкодування коштів.
Обговорили також реалізацію в області проєктів, які сприяють розвитку безпекового середовища. Серед них – «Поліцейський офіцер громади».
Заступник начальника Полтавської ОВА Максим Калінін зауважив, що активну участь у реалізації проєкту беруть 45 громад.
«У 35 громадах області працює 48 поліцейських офіцерів. 5 громад направили людей на відповідне навчань. У 6 громадах триває конкурсний відбір, – розповів Максими Калінін. – Наразі громади області облаштували 38 поліцейських станцій. Найближчим часом заплановане офіційне відкриття ще двох нових поліцейських офісів у Великобагачанській та Мартинівській громадах».
Також триває розбудова мережі центрів безпеки та підрозділів пожежної охорони.
На порядку денному конгресу – підготовка закладів освіти до нового навчального року. Філіп Пронін наголосив, що в області докладають максимум зусиль, аби освітній процес відбувався офлайн у безпечних та комфортних умовах.
«Наразі в області працює понад 500 шкіл та 580 закладів дошкільної освіти. Переважно навчання буде відбуватися в очній формі – це 60% шкіл та 77% дитсадків. Решта закладів працюватиме у змішаній та дистанційній формах, – розповів заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко. – Серед іншого продовжуємо працювати в напрямах забезпечення інклюзивної освіти, підвезення дітей, розвитку ментального здоров’я та здорового харчування».
Триває робота і над формуванням оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти.
Окремо розглянули питання ремонту автошляхів державного значення, стан яких потребує термінового відновлення. Це дороги Т-1706 Гадяч – Опішня та Т-1705 Лохвиця – Гадяч – Охтирка – Велика Писарівка, а також Н-08 Бориспіль – Кременчук – Дніпро – Запоріжжя – Пологи – Маріуполь та інші важливі напрямки.
«Наше спільне завдання – знайти фінансування для покращення їх стану. Це не лише безпека людей, а й важливий елемент логістики. Працюємо на всіх рівнях задля результату – розвитку Полтавщини та всієї країни», – акцентував Філіп Пронін.
Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач поінформував, що нині формують державний бюджетний запит. У профільному міністерстві докладуть зусиль, щоб ці дороги були до нього включені. Також обговорили можливість співфінансування ремонту доріг за рахунок коштів бюджетів різних рівнів.
Підпишіться, щоб отримувати листи.