В області діє цільова програма підтримки Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих. Вона передбачає заходи медичного, освітнього, фізкультурно-спортивного спрямування.
«У межах програми відбувається реалізація пілотного проєкту соціального відновлення ветеранів – осіб з інвалідністю внаслідок війни разом із членами сімей на базі санаторних закладів області. З початку року цю послугу отримали 130 людей, – розповів Володимир Василенко. – Також діє комплексна програма соціального захисту населення. Вона передбачає заходи матеріальної адресної підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України, зокрема виплати з обласного бюджету одноразових, щомісячних, щорічних грошових допомог. На їх реалізацію передбачено понад 121 мільйон гривень, зокрема 70 мільйонів – на надання соціальної підтримки нашим ветеранам».
Полтавська облвійськадміністрація спільно з обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки розробили та впровадили алгоритм взаємодії між органами військового управління, владою та громадами. Створили анкету для визначення потреб ветеранської спільноти, запровадили моніторинг проблемних питань та оперативно реагують на кожне звернення.
У фокусі – і відновлення фізичного та психічного здоров’я ветеранів.
«У квітні цього року відкрито потужний регіональний реабілітаційний центр – простір RECOVERY. Тут створені всі умови для лікування й реабілітації ветеранів і військовослужбовців. Інноваційні тренажери й апарати допомагають відновлюватися пацієнтам із різними функціональними порушеннями після поранень і травм. Відкриття такого центру – приклад успішного партнерства влади і бізнесу», – зазначив Володимир Василенко.
Працюють на Полтавщині і над цифровізацією ветеранських послуг.
«У громадах “Єдине вікно” ветерана впроваджено у 89 точках надання адміністративних послуг (ЦНАПах та віддалених робочих місцях адміністраторів ЦНАПів), 16 точок працюють за принципом “Єдиного вікна”. Сервіс “Мобільний адміністратор” функціонує у 8 громадах області», – говорить Володимир Василенко.
На Полтавщині активно розвивається ветеранський бізнес. Ветерани не лише учасники, але й переможці програм фінансової підтримки від Українського ветеранського фонду Мінветеранів України (програма «ВАРТО»).
«Десять ветеранських бізнес-проєктів отримали майже 15 мільйонів гривень у межах програми “Варто почати власну справу”. Наша область посіла друге місце за кількістю переможців конкурсу. Більшість підприємницьких ініціатив – у сфері сільського господарства», – зауважив Володимир Василенко.
Для інформування захисників про доступні послуги розробили корисний інформаційний довідник. У ньому зібрали по-максимуму інформацію про різні види допомоги на державному, обласному й місцевому рівнях. Розміщений він на порталі Полтавської облвійськадміністрації. Довідник допоможе військовим зорієнтуватися і швидко знайти необхідні відомості, контакти та посилання за різними напрямами.
Підпишіться, щоб отримувати листи.